Строительные материалы, статьи

Покрівельні матеріали

Покрівельні матеріали

Від того, який у будинку або котеджу дах залежить дуже багато чого, напевно, нікому не потрібно пояснювати, наскільки неприємно, коли виникають протікання. Тому до вибору покрівельних матеріалів при будівництві свого будинку слід підходити дуже ретельно.

Залізо для покрівлі (сталь листова) випускається листами розміром 71х142 см і вагою від 4 до 6 кілограмів (в залежності від товщини). Сталь буває оцинкована і чорна. Остання вимагає покриття з двох сторін оліфою і забарвлення після влаштування покрівлі. Чорна листова сталь не повинна мати пережога, що робить метал крихким, а також рваних країв, хвилястості, зморшок і розшарування металу. В оцинкованої сталі пороки бувають у вигляді бульбашок цинку, помітних по зморщеним ділянкам поверхні; в таких місцях завжди утворюється іржа. Оцинкована сталь буває гарячого цинкування, з характерним малюнком «морозу», і покрита електролітичним способом - рівного сірого кольору. Останній спосіб покриття значно міцніше. Оцинкована сталь випускається розміром 1х2 метра.

Асбошіфер (етерніт) або асбофанери випускають у вигляді хвилястих і напівхвилястих аркушів розміром 69х120 сантиметрів, а також плоских плиток розміром 40х40 сантиметрів. Поряд з рядовими листами випускаються також фасонні конькові та карнизні елементи.

Звичайний колір шиферу - сірий, але іноді він випускається і цегляно-червоного кольору. Такий шифер красивіший. Зовнішньою поверхнею листів вважається гладка, не має слідів машинної сітки.

Черепиця глиняна (гончарна). Заводи виробляють обпалену черепицю наступних типів:

  • пазів штамповану черепицю з подвійним або одинарним бічним і поперечним закроями, з двома шипами;
  • пазів стрічкову черепицю з подвійним або одинарним бічним закриємо, з одним або двома шипами;
  • плоску стрічкову черепицю з одним або двома шипами;
  • конькову черепицю з одинарним закриємо.

Розміри пазової штампованої черепиці покриває поверхні - 31х19 сантиметрів, пазової стрічкової - 33х20 сантиметрів. Товщина черепиці - 15-18 міліметрів. На 1 квадратний метр покрівлі потрібно 17-18 штук черепиці.

Цементно-піщана черепиця виробляється на місцях з портланд-цементу і піску. За своїм зовнішнім виглядом вона нагадує глиняну і буває тих же або близьких до них розмірів.

Найчастіше її випускають типу пазової з одним або двома бічними закроями, рідше виробляють у вигляді плоских плит з заокругленим нижнім кінцем («бобровий хвіст»).

У порівнянні з глиняною цементно-піщана черепиця не така довговічна і більш крихка.

Рулонні покрівельні матеріали (руберойд, пергамін, толь, толь-шкіра).

Руберойд виробляють з покрівельного картону, який просочують нафтовим бітумом.

Він надходить у продаж в рулонах завдовжки 20 метрів і шириною 1 метр.

Після просочення картон посипають з однієї або двох сторін тальком. Іноді, крім тальку, картон присипають слюдяною крихтою. Залежно від характеру присипки рулон має відповідні позначення: РОМ - руберойд односторонній з мінеральною посипкою, РМ - руберойд з двосторонньої мінеральним посипанням, Роч або РЧ - відповідно одно- або двосторонній - з лускатим посипанням. Лускате посипання (слюда) є верхньою стороною руберойду і завжди звернена всередину рулону. Руберойд марки РМ і РЧ більш стійкий і довговічний.

Для верхніх шарів покрівель зі звичайним ухилом потрібно застосовувати руберойд Роч або РЧ-350. Для плоских покрівель, що мають подвійне покриття, - відповідно РЧ-350 для верхнього і РМ-350 для нижнього шару (цифра означає вагу 1 квадратного метра картону в грамах). Вага одного рулону руберойду - 20-26 кілограмів.

Руберойд укладають на підстилку з пергаміну, що становить собою такий же картон, просочений нафтовим бітумом, але без посипання. 44.192.22.242

Пергамин випускається в тих же розмірах (20х1 метр). Так як пергамін не має посипання, що перешкоджає склеюванню шарів в рулоні, зберігати його необхідно тільки у вертикальному положенні, інакше шари склеюються, і рулон приходить в непридатність.

Дата добавления статьи:

 
 

Комментарии:

7 мая 2020 г.

Дуже просто на словах, а так ще подивитися треба.


Ещё статьи из этой рубрики:

7cea9492e24deb42eb5bd6c2a61e35da_arenda.jpg

Заробіток на оренді: огляд країн по прибутковості

У нерухомість інших країн можна вкладати, як для швидкого заробітку, такого як подобова оренда житла, або ж заради вигідного капіталовкладення.

f74e9950c6d013ac3bc213bda6bebb07_ozelenennja-1.jpg

Посадка дерев. Коли і як садити дерева та кущі в саду

Бажаєте посадити дерева на своїй ділянці? Любителю важко дізнатися способи правильної посадки дерев і чагарників. Деякі садівники вважають, що для цього найкраще підійде рання осінь, інші настійно рекомендують весняні місяці

rolstavni-na-okna.jpg

Рольставні на вікна

Що таке рольставні та для чого вони потрібні, область застосування рольставней.

varianty-oformleniya-kryshi.jpg

Варіанти оформлення території та архітектури

Про вибір матеріалів при проведенні ландшафтних робіт по прикрасі простору навколо комерційних будівель і житлових будинків.

dizayn-kuhni.jpg

Дизайн кухні

Зазвичай, в плануванні стандартної квартири функцію їдальні виконує кухня. Плануючи ремонт квартири в цілому, ремонт кухні слід віднести до окремої статті витрат.